Âlim ve Mücahid SÂİD-İ NURSÎ
"Ben yetmişbeş yaşında, dünya zevkleri namına bir şey bilmiyorum. Bütün ömrüm hap meydanlarında, memleket zindanlarında memleket hapishanelerinde geçti. Defalarca zehirlendim; diyar diyar sürgüne gönderildim. Çekmediğim cefa, görmediğim eziyet kalmadı." Bediüzzaman Sâid-i Nursî
N. Mehmet SOLMAZ
07.02.2019 12:51
841 okunma
Paylaş
...

Misak Yayınları 18

Şubat 1998
265 Sayfa, Küçük Boy,
1. Hamur Kağıt, Karton Kapak.

Fiyatı: 25.00 TL. Ücretsiz Kargo

Kredi Kartıyla 3 Taksit İmkanı.
ISBN: 978-975-7719-18-8
Saltanattan Cumhuriyete geçiş dönem ulema açısından karanlık bir dönem olmuştur. Bu dönemde kimi ulema hayatını kaybetmiş, kimi ulema da hayatını ikiye bölmüştür. Cumhuriyetin ilk yıllarında bir alim; "Şeytanın ve zalim siyasetin şerrinden Allah’a sığındığını" haykırmış ve aydınlanma felsefesini savunan bürokratlara rağmen, İslâm’ı tebliğ etmeye başlamıştır.
"Zalimler için yaşasın cehennem!" diye haykıran bu alim; hayatını "Eski Said", "Yeni Said" diye ayırabilen ve kendini hesaba çeken bir müteffekkirdir. Yeni Said kararını vermiştir. "Neşr-i Hak için Enbiya'ya ittiba etmekle mükellefiz." Bu kararı verdiği dönemde küfrün onca gücüne, kuvvetine karşılık birçare bünyesi çok zayıftır, yalnız ve kimsesizdir. O hiçbir şeye aldırış etmeden, "Bismillah her hayrın başıdır" diyerek Allah (cc)'ın adıyla çelik zırhını kuşanmıştır. Kendini dinleyenler: "İman hem nurdur, hem kuvvettir. Tahkiki imanı elde eden  bir insan dünyaya meydan okuyabilir" diyerek yola çıkmıştır.
Allahû Teâla (cc)nın rızasını her şeyin üstünde tutan ve "Saçlarım adedince başlarım bulunsa ve her günü biri kesilse; Hakikat-i Kur’aniye’ye feda olan bu baş zındıkaya teslim-i silah etmeyecek ve davasından vazgeçmeyecektir" diyen Sâid-i Nursî’yi rahmetle anmak hepimizin vazifesidir.
Bugüne kadar Sâid-i Nursî’nin hayatını anlatan bir çok kitap neşredildi. Kimi "eski Sâid"i anlatıyor, kimi de "yeni Sâid"i. Kimi mehdi diyor, kimi müceddid. Bizim bu eserimiz ise Alim ve Mücahid Sâid-i Nursî’nin hayatını ve mücadelesini objektif bir şekilde ortaya koyan bir biyografi çalışmasıdır.
 

Kitabın ücretini (25 TL.) en yakınınızdaki PTT’den posta çekiyle Misak’ın 499943 no’lu hesabına yatırdığınızda en kısa zamanda adresinize gönderilecektir.


 

 

Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
YAZARLAR
Haber Akışı
© 2019 Karar Basın ve Yayıncılık A.Ş. Cihan Sk. 33/5 Sıhhiye - ANKARA Tel: 0 (312) 230 65 27             Programlama: Murat Kaya